لکه بینی قهوه ای بعد از پریود

نویسنده : سمانه KZ | زمان انتشار : 25 مهر 1400 ساعت 18:01

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان لکه بینی قهوه ای بعد از پریود را مطالعه خواهید کرد.

لکه بینی قهوه ای قبل از پریود معمولا مورد نگران کننده  نیست و دلایل متفاوتی برای مشاهده لکه های قهوه ای در موعد پریود وجود دارد اما گاهی این لکه های قهوه ای نشانه بارداری یا علائم پیش یائسگی هستند و همچنین در مواردی ممکن است نشانه بیماری باشند.
ترشحات قهوه ای قبل از قاعدگی معمولا ترشحات واژن حاوی قطرات خون هستند. ترشحات قهوه ای در زمانی غیر از قبل یا بعد از پریود می توانند نگران کننده باشند. با این وجود، لکه بینی قهوه ای قبل از پریود معمولا جای نگرانی ندارد.
این مقاله دلایل متفاوت مشاهده لکه بینی قهوه ای از جمله ترشحات قهوه ای در بارداری و لکه بینی قهوه ای پیش از یائسگی مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین به دلایل جدی تر مشاهده لکه بینی قهوه ای و موعد لازم برای مراجعه به متخصص زنان می پردازیم. جهت دسترسی سریعتر به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


فهرست
منظور از لکه بینی قهوه ای چیست؟
ترشحات قهوه ای رنگ در زمان غیر بارداری
لکه بینی قهوه ای در بارداری
لکه بینی قهوه ای پیش از یائسگی
لکه بینی قهوه ای نشانه چه بیماری هایی می تواند باشد؟
برای لکه بینی قهوه ای چه هنگامی باید به پزشک مراجعه کرد؟ 

ترشحات واژن اغلب به طور روزمره رخ می دهند. معمولا ترشحات واژن رقیق، شفاف یا سفید هستند. گاهی این ترشحات ممکن است به رنگ های دیگر باشند. هنگامی که ترشحات واژه قهوه ای رنگ باشد، احتمالا حاوی مقادیر کمی خون مانده هستند. خونی که برای مدت بیشتری در رحم مانده است به دلیل اکسید شدن ممکن است قهوه ای رنگ باشد. در ادامه به توضیح ترشحات قهوه ای رنگ در دوره های خاص می پردازیم.

%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%84%DA%A9%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%82%D9%87%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C.png

ترشحات قهوه ای رنگ در زمان غیر بارداری

هنگامی که مطمئن هستید که باردار نیستید، لکه بینی قهوه ای ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:

• خون مانده در رحم که چند روز بعد از اتمام دوره قاعدگی دیده می شود
• لکه بینی قهوه ای در هنگام شروع پریود در زمانی که جریان خون کم است
• لکه بینی در هنگام تخمک گذاری که ممکن است صورتی یا قهوه ای باشد
• لکه بینی قهوه ای پس از نمونه برداری در هنگام پاپ اسمیر یا معاینه واژن
• لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از رابطه جنسی به خصوص اگر رابطه جنسی خشن باشد

مقاله مرتبط: رنگ خون قاعدگی و تفسیر آن

اگر شما نیز دچار لکه بینی قهوه ای همراه با علائم دیگری از جمله درد زیر شکم یا بوی بد ناحیه واژن هستید، برای بررسی و درمان این عارضه به دکتر ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا مشکلتان ظرف زمانی کوتاه با موفقیت درمان شود. شماره تماس جهت دریافت هر گونه راهنمایی 02144463475 می‌باشد.

لکه بینی قهوه ای در بارداری

لکه بینی قهوه ای می تواند نشانه بارداری باشد. البته این نشانه در بین تمام افراد باردار دیده نمی شود اما برخی دچار لکه بینی قهوه ای به عنوان نشانه بارداری می شوند.
این ترشح ناشی از خونریزی بعد از انتقال جنین به دیواره رحم است که هنگامی رخ می دهد که تخمک بارور شده در دیواره رحم لانه می کند. خونریزی ناشی از لانه گزینی جنین ممعمولا یک تا دو هفته پس از بارور شدن تخمک رخ می دهد. (مقاله ویژه: درد تخمک گذاری و درمان آن)

%D9%84%DA%A9%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%82%D9%87%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C.png

در صورت مشاهده خونریزی لانه گزینی جنین پس از رابطه جنسی محافظت نشده بهتر است که تست بارداری بدهید.
در صورتی که باردار هستید و لکه بینی قهوه ای دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. معمولا ترشحات قهوه ای در بارداری نگران کننده نیستند اما در مواردی نشانه دهنده بارداری خارج رحمی یا سقط جنین است.

بیشتر بخوانید: انواع ترشحات واژن 

لکه بینی قهوه ای پیش از یائسگی

برای زنان در دهه سنی 40 و 50، ترشح قهوه ای پیش از شروع پریود می تواند نشانه یائسگی باشد.
دیگر علائم شروع یائسگی شامل موارد زیر هستند:

• تغییر ناگهانی حالات روحی
• گرگرفتگی
• تعریق شبانه
• دشواری در خوابیدن
خشکی واژن

مقاله مرتبط: لیزر مونالیزاتاچ درمان نوین علائم یائسگی 

rejuvanation.gif

لکه بینی قهوه ای نشانه چه بیماری هایی می تواند باشد؟

برخی بیماری های زنان موجب بروز ترشحات قهوه ای رنگ می شوند. این نوع لکه بینی قهوه ای ممکن است در هر سنی رخ دهد و ربطی به باردار یا باردار نبودن شخص ندارد و معمولا همراه با علائم دیگری است. در ادامه فهرستی از این بیماری ها رو بیان می کنیم:

بیماری التهاب لگن
بیماری التهاب لگن نوعی عفونت دهانه رحم و رحم است که می تواند موجب لکه بینی قهوه ای شود. دیگر علائم بیماری التهاب لگن شامل موارد زیر هستند:

• درد در ناحیه لگن و زیر شکم
• درد در هنگام رابطه جنسی
• تب
• ترشحات واژن با بوی نامطبوع

مقاله مرتبط: علت و درمان بوی بد واژن

• احساس سوزش در هنگام ادرار
در صورتی که احتمال ابتلای خود به بیماری التهاب لگن را می دهید بهتر است که به پزشک مراجعه کنید. اگر تشخیص بیماری التهاب لگن برای شما تایید شود، پزشک آنتی بیوتیک هایی را برای درمان بیماری برای شما تجویز می کند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک
سندرم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان نوعی عدم توازن هورمونی است که می تواند موجب ترشح قهوه ای رنگ شود. دیگر علائم بیماری تنبلی تخمدان شامل موارد زیر هستند:

• پریودهای نامنظم
پریود نشدن برای چندین ماه
• پریودهای با خونریزی شدید
• موی زائد بر روی صورت یا بدن
• جوش زدن یا داشتن پوست چرب
• درد در ناحیه لگن
• دشواری در باردار شدن
• تغییر رنگ تکه ای پوست

%D8%B3%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%AA%D8%AE%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9.png

بیماری تنبلی تخمدان بسیاری شایع است و معمولا بین 8 تا 20 درصد زنان در سنین باروری به این بیماری مبتلا هستند.
زنانی که احتمال ابتلا به این بیماری را می دهند باید به پزشک مراجعه کنند و بسته به شرایط آنها، درمان های متفاوتی وجود دارد.
برای تغیین درمان مناسب برای بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک، پزشک ممکن است درباره موارد زیر از شما پرسش کند:

• علائم شما
• دیگر مشکلات مرتبط با سلامتی
• داشتن یا نداشتن قصد بارداری
برخی درمان های بیماری تنبلی تخمدان ممکن است باردار شدن را دشوارتر کند برای همین مشخص کردن قصد خود برای بارداری نزد پزشک اهمیت بسیاری دارد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره تنبلی تخمدان و بارداری

برای درمان بیماری تنبلی تخمدان در طی اولین جلسه معاینه خانم دکتر ذاکرین، جراح و متخصص زنان، شما می توانید مشکلات و علائم مرتبط خود را با ایشان در میان بگذارید. پزشک با شما صحبت کرده و هر گونه سوال شما را پاسخ خواهند داد. انتخاب روش درمانی بهتر است که با نظر و معاینه دقیق پزشک و انجام آزمایشات صورت گیرد. برای دریافت وقت قبلی با شماره 44463475-021 تماس بگیرید.

بیماری های مقاربت جنسی
ترشحات قهوه ای رنگ پیش از پریود همچنین می تواند نشانه نوعی بیماری مقاربت جنسی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشند. دیگر علائم این بیماری شامل موارد زیر هستند:

• احساس سوزش در هنگام ادرار
• ترشحات بودار
• درد در هنگام رابطه جنسی

تمام افراد مبتلا به بیماری های مقاربت جنسی این علائم را ندارند به همین دلیل است که افراد فعال از نظر جنسی باید چند وقت یکبار از نظر ابتلا به این نوع بیماری ها مورد معاینه قرار گیرند.
درمانِ اغلب بیماری های مقاربت جنسی آسان است البته گاهی این بیماری ها ممکن است خطرناک شوند و نیازمند درمان های بیشتری باشند. درمان معمولا شامل تجویز آنتی بیوتیک است.

بیشتر بخوانید: چرا بعد از رابطه جنسی دچار لکه بینی می شوید؟

جسم خارجی به جا مانده در بدن
گاهی ترشحات قهوه ای رنگ بد بو در هنگامی دیده می شوند که یک جسم خارجی به طور تصادفی در واژن باقی بماند. این اجسام ممکن است شامل موارد زیر باشند:

• تامپون
• کاندوم
• حلقه های پیشگیری از بارداری

در صورت مشاهده لکه بینی قهوه ای بودار باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است دچار عفونت واژن شده باشید یا جسمی خارجی در بدنتان به جا مانده باشد.

injection.gif

سرطان دهانه رحم
ترشحات قهوه ای رنگ ممکن است نشانه سرطان دهانه رحم باشد. 0.6 درصد از زنان در زندگی خود ممکن است دچار سرطان دهانه رحم شوند که معمولا این بیماری ناشی از ویروس زگیل تناسلی است. دیگر علائم بیماری سرطان دهانه رحم شامل موارد زیر هستند:

• درد در هنگام نزدیکی
خونریزی و لکه بینی بعد از رابطه جنسی
• قاعدگی طولانی یا شدید
• خونریزی و لکه بینی در بین دو پریود
اگر احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را می دهید حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.
اولین آزمایشی که پزشک برای شما انجام میدهد پاپ اسمیر است و در صورت غیر طبیعی بودن پاپ اسمیر، آزمایش کولپوسکوپی برای شما انجام خواهد شد و نمونه گرفته شده تعیین کننده رمان خواهد بود.

دانستنی ها: لکه بینی قبل و بعد از پریود نشانه چیست؟

هم اکنون مطب خانم دکتر ذاکرین مجهز به یکی از پیشرفته ترین دستگاههای کولپوسکوپ موجود در بازار است. چنانچه شما هم دچار مشکلات دهانه رحم و لکه بینی یا درد و سوزش هنگام رابطه هستید، پیشنهاد می کنیم جهت بررسی های بیشتر به کولپوسکوپی اقدام کرده و درمان متناسب با مشکل خود را شروع کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت معاینه با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمایید.

برای لکه بینی قهوه ای چه هنگامی باید به پزشک مراجعه کرد؟

%D9%84%DA%A9%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%82%D9%87%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9.png

ترشحات قهوه ای معمولا نگران کننده نیستند اما اگر همراه با علائم زیر هستند بهتر است که به متخصص زنان جهت معاینه و درمان مراجعه کنید:

• مشاهده لکه بینی قهوه ای برای چند هفته
• لکه بینی قهوه ای مکرر بعد از رابطه جنسی
• استشمام بوی بد از ناحیه واژن
• احساس درد
خارش ناحیه واژن

آیا شما هم تابحال دچار لکه بینی قهوه ای شده اید؟ اگر در این باره سوالی دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: www.drzakerin.com


سایر منابع و مطالب مرتبط با لکه بینی قهوه ای بعد از پریود [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
www.drzakerin.com .
لکه بینی قهوه ای در زنان و علت آن - خانم دکتر متین ذاکرین

ترشحات قهوه ای در زمانی غیر از قبل یا بعد از پریود می توانند نگران کننده باشند. با این وجود، لکه بینی قهوه ای قبل از پریود معمولا جای نگرانی ندارد. این مقاله دلایل ... ادامه...


www.drzakerin.com .
لکه بینی بعد از پریود نشانه چیست - خانم دکتر متین ذاکرین

اگر لکه بینی لانه گزینی رخ دهد، معمولا چند روز بعد از پریود شما این اتفاق می افتد. لکه بینی لانه گزینی معمولا صورتی روشن یا قهوه ای رنگ است و بسیار سبک تر از ... ادامه...


www.niloulab.com .
علل لکه بینی در زنان غیر باردار - آزمایشگاه نیلو

لکه بینی و خونریزی بین قاعدگی یا متروراژیا (METRORRHAGIA)یکی دیگر از ... بعد یک هفته اینا لکه بینی هم میشم و دوباره پریود میشم ولی کلا یه چیز قهوه‌ای رنگ ... ادامه...


dr-javanmard.com .
آیا لکه بینی قهوه ای نشانه بارداری است؟ - دکتر منیژه جوانمرد خوشدل

این خونریزی را ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از بارداری یا به تاخیر افتادن پریودی خود می توانید ببینید. نحوه لکه بینی بارداری. لخته قهوه ای در بارداری به صورت زیر باید مشاهده ... ادامه...


www.chetor.com .
علت ترشحات قهوه ای واژن چیست؟ | چطور

Mordad 31, 1398 AP — ترشحات قهوه ای واژن در طول چرخۀ قاعدگی به‌ویژه در زمان پریود مشاهده می‌شوند. ... اگر لکه‌بینی بیشتر از ۳ ماه طول کشید، با پزشک دربارۀ تغییر داروها و ... ادامه...


niniban.com .
علت ترشحات قهوه ای واژن، پس از پریود - نی نی بان

مشاهده ی ترشحات قهوه ای رنگ و یا صورتی و نیز لکه بینی در زمانی که شما در انتظار پریود خود هستید ، می تواند نشانه ای از ... ترشح خونی بعد از پریود، نشانه بدی است؟ ادامه...


www.salamatnews.com .
دلیل ترشحات قهوه ای قبل و بعد از قاعدگی - زنان - خانواده - سلامت ...

Dey 21, 1398 AP — آیا شما هم ترشحات قهوه‌ای قبل یا بعد از پریود را تجربه کرده‌اید؟ ... میانه‌ی سیکل قاعدگی خود دچار لکه بینی می‌شوند که ممکن است قهوه‌ای به نظر برسد؛ و ... ادامه...


www.entekhab.ir .
دلیل ترشحات قهوه ای قبل و بعد از قاعدگی | سایت انتخاب

Dey 21, 1398 AP — آیا شما هم ترشحات قهوه‌ای قبل یا بعد از پریود را تجربه کرده‌اید؟ ... میانه‌ی سیکل قاعدگی خود دچار لکه بینی می‌شوند که ممکن است قهوه‌ای به نظر برسد؛ و ... ادامه...


namnak.com .
علت و درمان لکه بینی بعد از قاعدگی و بین دو پریود - نمناک

لکه بینی بعد پریود و علت خونریزی بین دو پریود و لکه بینی بعد قاعدگی ... وقتی این اتفاق می افتد، فرد ممکن است متوجه لکه های قهوه ای روشن در لباس زیر و یا ... ادامه...


niniplus.com .
علت ترشحات قهوه ای واژن قبل و بعد از پریود چیست؟ | نی نی پلاس

ترشحات قهوه ای واژن بعد از پریود در اغلب موارد طبیعی است. خون عادت ... لکه بینی یا ترشحات واژینال قهوه ای تیره می توانند از نشانه های بارداری باشند. وقتی تخمک ... ادامه...


saednews.com .
لک بینی بعد از پریود نشان دهنده چیست؟ | ساعدنیوز

Tir 11, 1397 AP — لک بینی بعد از پریود نشان دهنده چیست؟ دوشنبه، 11 ... لکه های خون رنگهای متفاوتی دارند مانند:قرمز تیره، صورتی، قهوه ای تیره یا قرمز مایل به قهوه ای. ادامه...


www.mintapp.ir .
ترشحات قهوه ای واژن به چه معناست؟! | مینت، مرجع قاعدگی و سلامت ...

خونریزی لانه گزینی هنگامیکه انتظار دارید پریود شوید، اتفاق می افتد. اگرچه این ... اگر سیکل قاعدگی نامنظم تر شود، ترشحات قهوه ای و لکه بینی محتمل تر هستند. ... اگر تنها ترشحات قهوه ای را قبل یا بعد از قاعدگیتان داشتید، کاملا طبیعی است. ادامه...


drleilanematollahi.com .
علل لکه بینی بعد از عادت ماهانه چیست؟ - دکتر لیلا نعمت اللهی ...

اما برخی از زنان لکه بینی بعد از عادت ماهانه دارند. به طور معمولا باید گفت که خونریزی صورتی یا قهوه ای تا یک هفته بعد از عادت ماهیانه هم مشکلی جدی نیست و نباید شما را ... ادامه...


dr-azadehrezaee.ir .
درمان لکه بینی بعد از پریودی | دکتر آزاده رضایی

Aban 6, 1398 AP — یکی از نشانه‌های اولیه بارداری، لکه بینی قهوه‌ای است. دلیل این امر آن است که در این بازه زمانی تخمک به دیواره رحم چسبیده و ممکن است باعث بروز ... ادامه...


rooziato.com .
لکه بینی بعد از پریود ؛ از علل تا نحوه پیشگیری و درمان ...

Tir 23, 1398 AP — در این حالت، ممکن است زنان متوجه لکه هایی به رنگ قهوه ای روشن بر روی لباس زیر خود یا حتی خونریزی زیاد شبیه به پریود شوند. در این مطلب می خواهیم ... ادامه...


drgholampour.ir .
لکه بینی و خونریزی غیرطبیعی قبل و بعد از قاعدگی یا پریود ...

این عامل باعث خونریزی پراکنده، خونریزی شدید و یا لکه‌بینی می‌شود. لکه‌بینی نوعی خونریزی است که کمتر از یک دوره قاعدگی طبیعی و اغلب به رنگ قهوه‌ای، صورتی ... ادامه...


dr-vidayousefian.com .
ترشحات و لکه های قهوه ای قبل از پریود چیست؟ - دکتر ویدا ...

‎۴- لکه بینی بعد از نزدیکی نشانه چیست؟ ۵- چه مواردی از لکه بینی نگران کننده است؟ ۶- لکه بینی قهوه ای بارداری چیست؟ ۷- برای ... ادامه...


fa.evidentista.org .
ترشحات قهوه ای بعد از پریود: چه معنی دارد و آیا طبیعی است ...

برخی از روش های جلوگیری از بارداری ممکن است باعث لکه بینی یا برخی از ترشحات قهوه ای شود. به عنوان مثال ، فرد ممکن است خونریزی نامنظم یا لکه بینی را برای مدت 3-6 ... ادامه...


rashedoon.ir .
حکم ترشحات قهوه ای رنگ بعد از پریود | حکم ترشحات سفید رنگ ...

Ordibehesht 9, 1399 AP — حکم لکه بینی قبل و بعد از پریود و حیض. پرسش: زنى که عادت عددیه دارد؛ با تمام شدن عادت خود تا قبل از پایان روز دهم، یک یا چند روز دیگر نیز لک ... ادامه...


sadrasono.com .
تفاوت پریود با لکه بینی یاتفاوت های لکه بینی از عادت ماهانه ...

تفاوت پریود با لکه بینی - تفاوت های مهم بین پریودی، دوران قاعدگی، عادت ماهیانه و لکه ... مسئله ای که باید در نظر بگیرید این است که گاهی دچار لکه بینی می شوید ... ک بعد از گذشتن حدود ١۴ روز از پریودم دوباره پریود شدم رنگ خون قهوه ای رنگه و بریده ... ادامه...


sadrasono.com .
چرا خون پریود به رنگ قهوه ای است ؟ | موسسه سونوگرافی و ...

رنگ خون پریودی. ... گاهی اوقات ، لکه بینی یا ترشحات قهوه ای در وسط چرخه شما و در طی تخمک گذاری اتفاق می ... ترشح قهوه ای بعد از قرار دادن دستگاه داخل رحمی (IUD). ادامه...


drsolmazmohamadi.com .
علت و درمان لکه بینی قبل و بعد از پریود - دکتر سولماز محمدی ...

این لکه‌ها معمولاً به شکل لخته‌هایی به رنگ خون و یا ترشحات قرمز و قهوه‌ای‌ رنگ واژن دیده می‌شوند. لکه بینی در طول پریودی و یا بعد از آن را به‌ عنوان خونریزی بین قاعدگی ... ادامه...


www.beytoote.com .
دیدن لکه های قهوه ای قبل و بعد از پریودی برای خواندن نماز و روزه چه ...

دیدن لکه بعد از پریود دوران پریود لکه های قهوه بعد از پریود,لکه بینی بعد از پریود,حکم لکه بینی بعد از پریود,دیدن لکه های قهوه ای قبل از پریود,دیدن لکه های قهوه ای ... ادامه...


durva.ir .
علت لک بینی و ترشحات قهوه‌ای در بارداری چیست؟ - دروا

Mehr 5, 1399 AP — رنگ لکه بینی معمولا از صورتی به قهوه‌ای متفاوت است. ... تفاوت لکه بینی بارداری با پریود. به هر گونه ... اما قبل از این که نگران شوید و به بیمارستان مراجعه کنید، توجه کنید که لکه بینی بعد از نزدیکی در بارداری امری طبیعی است. ادامه...


drdr.ir .
لکه بینی بدون پریود - دکتردکتر

... روز طول کشید با خونریزی زیاد که اول با لکه شروع شد بعد زیاد شد این ماهم بعد از چهل روز پریود شدم اما فقط لکه های قهوه ای بود از هیفدهم شروع شد و تاالانم ادامه داره امروزم ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر