درمان ترشحات زرد رنگ واژن در طب سنتی

درمان ترشحات زرد رنگ واژن در طب سنتی

نویسنده : نادر | زمان انتشار : 19 اسفند 1400 ساعت 18:53

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان درمان ترشحات زرد رنگ واژن در طب سنتی را مطالعه خواهید کرد.

ترشحات زرد رنگ واژن به چه دلیلی ایجاد می شوند؟ آیا می توانند نشانه بیماری باشند یا طبیعی است؟ بسته به چند عامل ، ترشحات زرد رنگ می تواند عادی یا غیر عادی در نظر گرفته شود. بیایید ببینیم که آیا ترشحات زرد رنگ شما یک پرچم قرمز است یا نه. اینها جواب هایی هستند که احتمالا برای دانستن آن ها در تلاش هستید. در این مقاله از بخش سلامت زنان و بیماری های دکتر سلام به بررسی ترشحات زرد رنگ در خانم ها می پردازیم.

انواع ترشحات زرد رنگ چیست؟

برای اینکه بدانید ترشح شما طبیعی در نظر گرفته می شود، چند عامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید. انواع مختلفی از ترشح واژینال، ارزیابی سریع مقدار، رنگ، سازگاری، فاز قاعدگی و بوی ترشح واژینال شما به این معنی است که آیا شما باید به طور طبیعی آن را از بدن خود دفع کنید و یا با متخصص زنان خود قرار ملاقات بگذارید. اگر ترشحات زرد رنگ شما هیچ بویی ندارد، این نشانه خوبی است که احتمالا نیازی نیست نگران باشید. ترشح با بو نوعی عفونت است و اگر شما ترشحات زرد رنگ بدون بو داشته باشید، ممکن است به دلیل عوامل دیگری غیر از عفونت باشد.

ترشحات زرد رنگ روشن یا زرد رنگ تیره بدون بو و یا هر نشانه دیگری ممکن است طبیعی تلقی شود. ترشحات زرد رنگ روشن یا ترشحات زرد رنگ پررنگ – به خصوص زمانی که با بو همراه باشد – نرمال در نظر گرفته نمی شود. این معمولا نشانه عفونت است.

ترشحات زرد رنگ طبیعی است؟

شرایط خاصی وجود دارد که در آن ترشحات زرد رنگ طبیعی تلقی می شود. شما ممکن است متوجه باشید که چند روز قبل از دوره قاعدگی شما، شما یک ترشحات زرد رنگ دارید. دلیل این است که شما شروع به تولید ترشح بیشتری به عنوان این زمان از چرخه می کنید، و زرد رنگی که می بینید در واقع مقدار کمی خون در محل ترشح است.

پیش از رسیدن به دوره قاعدگی، مقدار ترشح ممکن است تیره تر شود تا زمانی که به یک جریان تبدیل شود و دوره قاعدگی شما از راه برسد.

زمانی که دوره قاعدگی شما شروع می شود، رنگ خون از قرمز به قهوه ای تغییر خواهد کرد و در نهایت تبدیل قهوه ای مایل به زرد رنگ خواهد شد. این ترشحات زرد رنگ که شما برای چند روز متوجه خواهید شد واقعا تنها باقیمانده خونی است که از رحم شما خارج می شود.

ترشحات زرد رنگ وقتی که آن را با بوی بد، خارش، درد، درد لگن، و یا درد هنگام ادرار همراه است، طبیعی نیست.

چه چیزی موجب ترشحات زرد رنگ می شود؟

اگر شما مقداری ترشحات زرد رنگ داشته باشید و مطمئن باشید که به خاطر دوره شما نیست، برخی عوامل دیگر وجود دارند که ممکن است باعث ایجاد آن شوند.

عفونت قارچی

واژن به حفظ یک محیط خاص به منظور سالم ماندن نیاز دارد. pH، سطح رطوبت و تعادل باکتری ها همه با هم در این مورد فعالیت می کنند تا به یک محیط سالم و متعادل برسند. وقتی یکی از آن دلایل به خاطر هر دلیلی از بین برود، می تواند منجر به عفونت شود. چیزهایی مثل افزایش فعالیت جنسی، دوش گرفتن، استفاده از آنتی بیوتیک ها، و عدم تعادل هورمونی و یا تغییر سبک زندگی می تواند این اکوسیستم حساس را مختل کرده و منجر به افزایش میکروب های بد شود.

عفونت قارچی واژن که کاندیدیازیس نامیده می شود یک وضعیت رایج و بسیار قابل درمان است. این اتفاق زمانی می افتد که سلول های قارچی خارج از کنترل تکثیر می شوند.

شایع ترین علائم عفونت قارچی عبارتند از:

 • خارش و تحریک واژن و اطراف آن
 • تورم، قرمزی و درد در اطراف مهبل (واژن)
 • درد در طول رابطه جنسی
 • احساس سوزش در هنگام ادرار
 • تخلیه تکه هایی که اغلب به شکل “پنیر ” توصیف می شود

اگر این علائم را داشته باشید و ترشحات زرد رنگ – سفیدی داشته باشید، این امکان وجود دارد که شما یک عفونت قارچی داشته باشید.

تریکومونیاز

تریکومونیازیس که گاهی اوقات “trich” نامیده می شود، یک عفونت مقاربتی است و قابل درمان است (STI). تعداد زیادی از افراد مبتلا به تریکومونیازیس نمی دانند که آن را دارند چون بسیاری از علائم آن ناشناخته هستند.

شایع ترین علائم در زنان عبارتند از:

 • ترشح سبز یا زرد رنگ که معمولا با بوی ناخوشایند همراه است.
 • دیدن خونریزی
 • تورم و قرمزی واژن
 • نیاز شدید به ادرار
 • درد در هنگام ادرار کردن
 • درد در طول رابطه جنسی

Trich  با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. فردی که با trich تشخیص داده می شود باید تمام شرکای جنسی خود را مطلع کند حتی اگر علائم بیماری نداشته باشند.

Chlamydia یا سوزاک

کلامیدیا و سوزاک هر دو STI هستند که غالبا “بدون علامت” هستند. آن ها عفونت های رایج هستند که به راحتی با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. اگر برای مدت طولانی درمان نشود، این STIs ممکن است منجر به مشکلاتی از جمله PID، بارداری خارج از رحم، درد لگن مزمن ناشی از چسبندگی، ناباروری، عوارض در دوران بارداری و موارد دیگر منجر شوند.

به همین دلیل، ایده خوبی است که به طور مرتب برای STIs تست شود، به خصوص اگر اخیرا با یک شریک جنسی جدید رابطه جنسی داشته اید و یا اگر شرکای جنسی متعددی دارید.

علایم رایج کلامیدیا و سوزاک عبارتند از:

 • افزایش ترشح واژینال
 • چرک ترشحات زرد رنگ مانند و بوی تعفن دارد.
 • دفع ادرار دردناک
 • رابطه جنسی دردناک
 • درد لگن

بیماری التهابی لگن (PID)

وقتی عفونتی مانند کلامیدیا یا سوزاک درمان نمی شود، می تواند به رحم، لوله های فالوپ و تخمدان منتقل شود و یک عفونت به نام بیماری التهابی لگن (PID) ایجاد شود. بسیاری از انواع باکتری ها می توانند باعث ایجاد PID شوند. این بیماری اگر درمان نشود می تواند منجر به آسیب دائمی اندام های تولید مثل یا سرایت به دیگر نقاط بدن شود که از طریق خون انتقال پیدا می کند.

علائم PID را نادیده نگیرید، که شامل موارد زیر است:

 • درد در پایین شکم
 • دوره های نامنظم
 • خونریزی در طول ماه
 • ترشح سبز یا زرد رنگ که بوی تعفن دارد
 • رابطه جنسی دردناک
 • دفع ادرار دردناک
 • تب
 • حالت تهوع
 • خستگی

ترشحات زرد رنگ در دوران بارداری چه معنی می دهد؟

بارداری با کلی از تغییرات و علائم به خاطر افزایش هورمون رشد می کند. بسیاری از زنان باردار افزایش ترشح واژینال در دوران بارداری را تجربه خواهند کرد، زیرا سطوح استروژن، مسئول تخلیه واژینال، در تمام زمان ها هستند.

به طور معمول، تخلیه واژینال در دوران بارداری که leukorrhea نیز نامیده می شود، لزج، سفید و دارای بوی ملایم می باشد. ترشح کمی زرد رنگ بدون بو نیز ممکن است کاملا طبیعی باشد.

با این حال، اگر یک ترشح سبز یا زرد رنگ داشته باشید که بوی تعفن دارد، ممکن است که شما یک عفونت واژینال داشته باشید. یکی از شایع ترین عفونت در دوران بارداری یک عفونت قارچی است. ترشحات زرد رنگ قطعا باید چک شود، به خصوص اگر همراه با خارش، ورم و یا درد در داخل و یا اطراف واژن باشد.

اگر مبتلا به عفونت قارچی، واژینوز باکتریایی و یا بیماری STI باشید، ممکن است باعث عفونت نوزاد شود، پس اگر مشکوک شوید که در دوران بارداری دچار عفونت هستید، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

ترشحات زرد رنگ چگونه درمان می شود؟

برای اینکه پزشک شما با بیماری شما که ترشحات زرد رنگ است مبارزه کند، باید ابتدا شما را معاینه کند. اگر مبتلا به عفونت قارچی هستید، پزشک شما یک کرم ضد قارچ، پماد، قرص و یا شیاف تجویز می کند. برنامه درمان شما براساس شدت علائم شما متفاوت خواهد بود.

عفونت های باکتریایی و STIs مثل آن هایی که در بالا ذکر شدند با آنتی بیوتیک ها درمان می شوند. مهم است که درمان را هر چه زودتر شروع کنید تا از گسترش عفونت جلوگیری بکنید تا تبدیل به یک وضعیت جدی تر از قبیل بیماری های التهابی لگن نشود.

نتیجه گیری:

ترشح چیزی است که هر زنی تجربه می کند. مهم است بدانید چطور تشخیص دهید که آیا ترشح شما غیر عادی تلقی می شود یا نه. ترشح روشن، سفید یا کمی زرد رنگ که هیچ بویی ندارد طبیعی در نظر گرفته می شود. اگر ترشح شما سبز یا زرد رنگ است و بوی بدی دارد، این نشانه این است که ممکن است عفونت داشته باشید. اگر فکر می کنید که ممکن است عفونت واژینال داشته باشید، صبر نکنید. سریعا با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید تا بتوانید فورا درمان را شروع کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: www.hidoctor.ir


سایر منابع و مطالب مرتبط با درمان ترشحات زرد رنگ واژن در طب سنتی [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
www.hidoctor.ir .
ترشحات زرد رنگ در خانم ها نشانه چیست؟ + سوالات متداول

Tir 20, 1398 AP — عفونت قارچی واژن که کاندیدیازیس نامیده می شود یک وضعیت رایج و بسیار قابل درمان است. این اتفاق زمانی می افتد که سلول های قارچی خارج از کنترل ... ادامه...


tajarobteb.ir .
رحم و ترشح زرد | تجارب طب سنتی و اسلامی حسین معارفی

بومادران و خاصیت گوارشی و خواص درمانی آن با نگاهی به طب سنتی چیست ... متناسب با مزاج اولیه و خلط غالب جواب ۱= ترشحات زرد رنگ ، خارش ، قرمزی و سوزش مهبل قبل ... ادامه...


tabaye.ir .
درمان عفونت زنانه واژن در طب سنتی - طبایع مرجع طب سنتی ایران

ترشحات واژن: ترشحات سفید رنگی که بسته به خفیف یا شدید بودن عفونت ممکن است غلیظ و آبکی یا به رنگ سبز یا زرد و با ظاهری پنیری باشد. خارش و سوزش: ابتلا به ... ادامه...


khoobshi.com .
علت عفونت واژن چیست؟ درمان عفونت واژن در طب سنتی - دکتر ...

Azar 13, 1398 AP — در اینگونه موارد ترشحات بدبو و زرد رنگ یا خاکستری از رحم دفع می شود که نشانه آلودگی رحم و رشد انگل ها در محیط مرطوب آن است. در عفونت های ... ادامه...


niniban.com .
درمان عفونت زنانه با طب سنتی - نی نی بان

ترشحات واژن: یکی از شایع ترین علائم عفونت قارچی، ترشحات سفید رنگی است که از ناحیه‌ی واژن خارج می شود و ممکن است به رنگ سبز یا زرد و زیاد یا کم باشد. ادامه...


ijogi.mums.ac.ir .
اصل مقاله 456.07 K

ترین شکایات زنان است که در موارد بسیاری با عدم پاسخ به درمان و عود همراه. می. باشد ... حاضر با هدف بررسی. پاتوفیزیولوژی ترشحات واژینال از دیدگاه طب. سنتی. ایران ... رنگ است. ) 20. -. 32. ،. 30. (. o. عالئم تناسلی. : ترشحات واژن زردرنگ و بدبو. ادامه...


aydana.com .
ترشحات زنانه و عفونت و راه های درمان آن در طب سنتی - آیدانا

Azar 12, 1397 AP — ترشحات مقعدی و واژن (روازاده). دختری ۲۴ ساله هستم، مدت ده سال است دچار ترشحات مقعدی به صورت آب مانند شده ام، البته در ناحیه واژن هم ترشحاتی زرد رنگ و ... ادامه...


www.mihanpezeshk.com .
معالجه ترشحات واژن به شیوه طب سنتی - میهن پزشک

ترشحات واژن مایعات بیولوژیک خارج شده از مهبل می باشد. می تواند رنگ های مختلف داشته باشد که معمولا نزدیک به سفید، زرد یا مایل به سبزاست.اکثر ترشحات طبیعی ... ادامه...


fa.parsiteb.com .
عوامل عفونت و ترشحات واژن و راههای درمان - پارسی طب

Mehr 15, 1394 AP — در این مقاله میخوانید: عفونت و ترشحات واژن ، چه زمانی این افزایش ترشح طبیعی نیست؟ ... در طب سنتی راههای بسیار کاربردی برای پیشگیری و از بین بردن ... و ترشح فراوان و کف آلود به رنگ سفید مایل به زرد تا سبز دیده می شود . ادامه...


jarahbama.com .
درمان عفونت واژن در طب سنتی اسلامی + معرفی دکتر - جراح باما

Khordad 4, 1399 AP — ترشحات واژن: یکی از شایع ترین علائم عفونت قارچی، ترشحات سفید رنگی است که از ناحیه‌ی واژن خارج می شود و ممکن است به رنگ سبز یا زرد و زیاد ... ادامه...


doctorserita.com .
زنان با طب سنتی ؛ 40 بیماری زنان که طب سنتی درمان می‌کند ...

Bahman 15, 1398 AP — درمان عفونت واژن زنان با طب سنتی. عفونت واژن عفونت‌های قارچی یا پنیری شکل، عفونت‌های میکروبی که زرد رنگ بوده و با خارش همراه است و همچنین ... ادامه...


namnak.com .
علائم عفونت قارچی واژن و بهترین نسخه های گیاهی درمان آن - نمناک

درمان ها طب سنتی و خانگی عفونت قارچی واژن ... به این بیماری مبتلا شدم و وقتی که ناحیه تناسلی ام رو اصلاح میکنم به شدت خارش داره و همیشه ترشحات زرد رنگ میبینم. ادامه...


www.shefacenter.ir .
رحم و عفونت رحم و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی - شفاسنتر

از علائم شایع عفونتهای واژن و رحم موارد زیر را میتوان نام برد: ۱-ترشحات واژینال که ممکن است غلیظ و چسبناک یا رقیق، و رنگ آن سفید یا به شکل ذرات پنیر یا زرد، ... ادامه...


www.shefacenter.ir .
رحم با ادامه ترشحات سفید توام با درد درکشاله رانها درغیرقاعدگی ...

رحم و شتشوی واژن در ایام عادت ماهانه و بیماریهای عارضه به نگاهی به طب سنتی ... افتادن پریود+ بوی بد رحم با بوی بددهان + ترشح سفید رنگ واژن + رنگ ادرارسفید و… ... راهکار تنظیم قاعدگی با رقیق سازی خون و تنظیم هورمون و روغن مالی و بادکش درمانی ... ۳= از فردایی که پاکی شروع شده همزمان با مصرف دو عرق گیاهی فوق روغن زرد گاوی همان ... ادامه...


khabarfarsi.com .
ترشحات زردرنگ واژن، راه بهبود - نی نی بان | خبر فارسی

Bahman 17, 1395 AP — چند روز ترشحات زردرنگ ولی بدون بو و گاهی خارش دارم. ... درمان تخصصی تر را از متخصص طب سنتی سایت بگیرید.به هیچ وجه نباید لباس زیرتان ... ادامه...


drjafargholi.com .
درمان بیماری‌های زنان و زایمان - کلینیک طب سنتی

آیا طب سنتی برای درمان بیماری‌های زنان نیز راه‌حلی در نظر دارد؟ ... علائم آن عبارتند از ترشحات زرد از واژن، زردی صورت، چشم و زبان، عطش دائمی، کاهش اشتها، ... لگن، احساس گرگرفتگی، سرخی چهره و زبان، سرخی ادرار، پر رنگ شدن رگ‌ها، تپش قلب، فشار ... ادامه...


7ganj.ir .
درمان های خانگی برای پیشگیری و درمان ترشح واژن - هفت گنج

Ordibehesht 3, 1398 AP — ترشح سبز یا زرد رنگ واژن شما، مخصوصا هنگامی که شما آن را کمی غلیظ و با بوی نامطبوع تجربه کنید، معمولا نشانه خوبی نیست. این نوع ترشحات می ... ادامه...


salemziba.com .
علایم و دلایل ترشحات سبز واژن و 4 روش درمان خانگی - سالم زیبا

Azar 21, 1399 AP — افزایش ترشحات واژن; ترشحات سبز یا زردرنگ; ادرار دردناک; دردهنگام مقاربت جنسی; درد لگن. اگر درمان انجام نشود، عفونت میتواند به رحم، لوله های فالوپ ... ادامه...


drnasr.com .
ترشحات غیر‌طبیعی | سایت رسمی دکتر رضا نصر

میزان ترشح واژینال در طول دوره قاعدگی تغییر می‌کند (ترشحات قهوه‌ای در پایان دوره پریود) و ... تغییر در رنگ یا قوام; بوی بد ناگهانی; ترشح زیاد غیرطبیعی; علائم دیگر همراه با ترشح مثل ... اگرچه، مهم است که پزشک‌تان را برای تشخیص صحیح و توصیه برای درمان عفونت ببینید. ... ممکن است ایجاد ترشح واژینال کف‌آلود، زرد یا سبز کند. ادامه...


persianv.com .
ترشحات زردرنگ واژن نشانه چیست؟ +علل و درمان - پرشین وی

Dey 19, 1396 AP — ترشحات زردرنگ واژن وابسته به علت دقیق آن است. اهداف درمان باید شامل هر دو بهبود علائم و ریشه کن کردن عفونت باشد. داروها به صورت خوراکی، ... ادامه...


www.yjc.ir .
بیماری‌های زنانه را بدون دکتر و دارو درمان کنید/ قوی‌ترین گیاهان ...

Aban 14, 1397 AP — طب‌ سنتی از دوران‌های گذشته برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار ... روغن پونه کوهی نیز در درمان عفونت رحم بسیار مؤثر است زیرا دارای خاصیت‌ ضد قارچی ... اطلاعاتی جذاب از روان شناسی رنگ آبی ... سلام من چند وقتیه که احساس می کنم عفونت دارم ترشح خیلی کمی دارم سفیده ... و از سوزش و خارش واژن رنج میبرم. ادامه...


biayadbegir.ir .
درمان ترشحات زرد رنگ واژن در طب سنتی - بیا یاد بگیر

ترشح سبز رنگ از واژن نشانه چیست؟ یکی از شایع ترین بیماری های زنانه، عفونت دستگاه تناسلی است که ممکن است خود را به شکل ترشحات بدبو و رنگی نشان دهد. ادامه...


ssu.ac.ir .
PowerPoint Presentation

ترشحات سفید رنگ یا زردرنگ واژینال یا هرنوع ترشح غیرخونی از واژن که از حد ... در طب سنتی، رویکرد مهم درمان بر استفاده از رژیم غذایی مناسب در مرحله اول و سپس در ... ادامه...


www.mintapp.ir .
ترشحات سبز واژن نشانه چه چیزی هستند؟ - مینت

چگونه می توان ترشحات سبز واژن را درمان کرد؟ ... این ترشحات به مرور زمان به سمت ضخیم تر شدن و رنگ های زرد-سبز می روند و تقریبا به ضخامت مخاط واژن می رسند و در ... ادامه...


jiitm.ir .
اسباب و علل افزایش خونریزی رحمی از دیدگاه طب سنتی ایران

9/22. درﺻﺪ ﮔﺰارش ﺷﺪه اﺳﺖ . از ﻣﻬﻤﺘﺮ. ﻳ. ﻦ درﻣﺎن. ﻫﺎ. در ﻃﺐ ﺟﺪ. ﻳ. ﺪ اﺳﺘﻔﺎده از داروﻫﺎ. ي. ﻫﻮرﻣﻮﻧ. ﻲ ... ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻏﻠﺒﻪ ﺧﻮن، رﻧﮓ زرد دﻟ. ﻴ. ﻞ ﻏﻠﺒﻪ ﺻﻔﺮا. و رﻧﮓ ﺳﻔ. ﻴ. ﺪ ﻧﺎﺷ. ﻲ. از ﻏﻠﺒﻪ ﺑﻠﻐﻢ اﺳﺖ . اﮔﺮ رﻧـﮓ ﺗﺮﺷـﺢ ﺑـﺎﻗ ... اﮔـﺮ ﻣﻘـﺪار ﺧـﻮن ﺣـ. ﻴ. ﺾ و ﻣ. ﻴـ. ﺰان. ﺗﺮﺷﺤﺎت ﻛﻢ ﺑﺎﺷﺪ و ﺧﺸﻜ. ﻲ. ﮔـﺮدن رﺣـﻢ. (. واژن. ) و ﻫﻤﭽﻨـ. ﻦﻴ. ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر