موضوعات وبسایت : سلامت

درمان جدید زود انزالی

درمان جدید زود انزالی

نویسنده : سمانه KZ | زمان انتشار : 04 تیر 1398 ساعت 12:49

آیا از راه های درمان زود انزالی اطلاع دارید؟ چه زمان می توان تشخیص زود انزالی داد؟ زود انزالی یکی از شکایات رایج مردم در مورد رابطه جنسی شان می باشد. برخی فکر می کنند دچار زود انزالی هستند و خودشان یا شریکشان از این موضوع شکایت می کنند. فارغ از اینکه دچار اختلال باشید یا خیر، ممکن است مایل باشید طول مقاربتتان را افزایش دهید. راهکارهایی برای به تعویق انداختن انزال و درمان زودانزالی وجود دارند. مقاله اختلالات جنسی را مطالعه نمایید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان زود انزالی و سایر اختلالات جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

تشخیص و علت یابی قبل از درمان زود انزالی

اختلال انزال زود هنگام به انزالی گفته می شود که با کمترین تحریک و در زمان بسیار کم قبل از شروع دخول یا حین دخول رخ می دهد. زمان معمول فعالیت جنسی حین دخول بین 2 تا 6 دقیقه می باشد. البته به علت تفاوت های فردی گسترده و ارتباط انزال با سایر عوامل تعیین یک استاندارد دقیق سخت است. ولی برای تشخیص اختلال معمولا عدد 1 دقیقه را به کار می برند. یکی دیگر از ملاک هایی که می توان برای تشخیص در نظر گرفت عدم رضایت فرد و یا شریک جنسی اش از زمان ارضای وی می باشد. 

برای درمان اختلالات جنسی اگر علت یافت شود، درمان بهتر اتفاق می افتد، اما علت دقیق زود انزالی به طور کلی مشخص نیست، محققان شرایط و علل مختلفی را برای آن ذکر کرده اند. اضطراب مهم‌ترین علتی است که می توان به آن اشاره کرد. طبق مطالعات عوامل دیگری نظیرِ نبود رضایت زناشویی، اختلالات روانی، اختلالات خلقی، مشکلات جسمانی، و خود ارضایی در بروز خود ارضایی نقش دارند.

درمان دارویی زودانزالی

درمان دارویی زود انزالی شامل استفاده از داروهای ضدافسردگی می شود. این داروها می توانند انزال را به تاخیر انداخته و مدت زمان مقاربت را افزایش دهند. برای تجویز این گونه داروها باید به پزشک مربوطه مراجعه کرده و تحت نظارت وی مصرف کنید. بسیاری افراد برای طوالانی تر شدن رابطه به داروهایی چون متادون و ترامادول روی می آورند بدون آن که از اثرات اعتیادآور و وابستگی آن ها اطلاع داشته باشند. حتی گاهی موادی چون ماریجوانا، تریاک و کوکائین به این منظور استفاده می شوند که لذت جنسی را برای مدتی محدود بالا می برند اما بعد از مدتی مضرات آن ها نمود پیدا می کند. برای اطلاع بیشتر مقاله تاثیر مواد مخدر بر رابطه جنسی را بخوانید.

درمان زودانزالی بدون دارو

درمان های غیر دارویی برای افزایش زمان انزال در مردان نتیجه بخش تر از روش های دارویی بوده است. شما روش‌های رایج را با نظر و تحت مشورت متخصص سکس تراپیست می توانید انجام دهید. این درمان ها شامل موارد زیر هستند:

1- تکنیک مستر و جانسون

استفاده از تکنیک مسترز جانسون یکی از راه های موثر برای درمان زود انزالی است. در این روش مرد با بیرون کشیدن آلت تناسلی هنگامی که نزدیک به انزال است؛ و فشار دادن کلاهک آن توسط همسر، سپس مقداری توقف و ادامه دخول می تواند طول رابطه را بیشتر کند. این کار را می توان چندین بار طی رابطه انجام داد.

2- عشق بازی در طول زمان معجزه درمان زود انزالی

عشق بازی و معاشقه طولانی به مرد آموزش می دهد چطور هیجاناتش را کنترل کند. زنان برای رسیدن به برانگیختگی جنسی نیاز به زمان طولانی تری دارند، اما مردان سریعا می توانند مراحل چرخه جنسی را طی کنند. بنابراین در یک معاشقه مرد یاد می گیرد چطور هیجاناتش را به تعویق بیندازد و عمل را آهسته پیش ببرد. زمان معاشقه خود را مدیریت کنید.

3- ابزارهای تاخیری برای درمان زود انزالی

یکی دیگر از روش های پیشگیری از انزال زودرس استفاده از اسپری ها و ژل های تاخیری می باشد. کاندوم تاخیری نیز گزینه مناسبی است. استفاده از کاندوم معمولی هم انزال را به تاخیر می اندازد. قرص های تاخیری به دلیل عوارض نامطلوب‌شان توصیه نمی شوند.

4- کاهش فاصله های زمانی بین دفعات رابطه جنسی

هنگامی که فرد مدت زیادی رابطه نداشته باشد یا بین روابطش فاصله زمانی می افتد، زمان انزالش کاهش پیدا می کند. بنابراین بین روابط جنسی تان فاصله های طولانی مدت نیندازید.

5- تمرینات کگل

تمرینات کگل را انجام دهید. تمرینات کگل تمریناتی هستند که عضلات کف لگن را تقویت می کنند و با اینکار کنترل شما را روی انزال افزایش می دهد. این تکنیک را در ادامه توضیح می دهیم.

6- تقویت عضلات راهی برای درمان زود انزالی

برخی تمرینات ورزشی مانند شنا سوئدی هم باعث تقویت عضلات شده و کنترل فرد را بیشتر می کند. تمرینات دیگری هم وجود دارند ولی برای آن‌ها نیاز به مربی خواهید داشت تا با در نظر گرفتن شرایط خاص بدنی تان آن ها را به شما آموزش دهد.

7- روش استارت استاپ

یک درمان مهم در درمان زود انزالی تمرین استارت استاپ می باشد. این تمرین در حین دخول انجام می شود. وقتی فرد در طی مقاربت، به احساس ارگاسم و انزال نزدیک می شود، دست از تحریک بر دارد و برای چند ثانیه هیچ فعالیتی نمی کند. سپس دوباره از نو آغاز کند. این کار را می توانید از 4 بار وارد کردن آلت تناسلی و سپس یک بار توقف شروع کنید تا نهایتا به ارگاسم برسید. در طی زمان و رابطه های بعدی عدد را بیشتر کنید. مثلا در نهایت 9 به 1 حالت ایده آل است.

8- خارج کردن ذهن از رابطه

گاهی اوقات با نزدیک شدن به انزال می توانید به مسائل کاری و غیر جنسی فکر کنید. یعنی در واقع حواس خود را از عمل جنسی که در حال انجامش هستید، پرت کنید. این کار موجب به تاخیر افتادن انزال می شود.

فراموش نکنید با استفاده از این تکنیک ها و روش های افزایش زمان انزال در مردان می توانید تا حدودی زمان انزال یا مشکل خود را مدیریت کنید ولی در موارد شدیدتر ممکن است نیاز به مشاوره جنسی داشته باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تشخیص و درمان زود انزالی و سایر اختلالات جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر