موضوعات وبسایت : سلامت

برای دوقلو پسردارشدن چه قرصی بخوریم

برای دوقلو پسردارشدن چه قرصی بخوریم

نویسنده : رضا قربانی | زمان انتشار : 22 دی 1399 ساعت 18:00

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان برای دوقلو پسردارشدن چه قرصی بخوریم را مطالعه خواهید کرد.

آیا می دانید چه راهکارهایی برای دوقلو پسردارشدن وجود دارد؟ بعضی از مواد غذایی کمک می کنند تا تخمک بیشتری آزاد شده و بتوانید شانس دوقلو باردار شدنتان را افزایش دهید. چه مکمل هایی به دوقلو باردار شدن و پسر باردار شدن کمک می کنند؟ آیا می دانید پوزیشن های مناسب برای دوقلو پسردارشدن چیست؟ در این مقاله از بخش زنان و زایمان دکتر سلام به بررسی روش هایی برای دوقلو پسردارشدن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

برای دوقلو پسردارشدن چه کارهایی باید کرد؟

شما ممکن است علاقمند به پیدا کردن روش های مختلفی باشید که شانس شما را برای دوقلو پسردارشدن بیشتر کند. در حالی که هیچ شواهد علمی برای اثبات موقعیت های خاص در طول مقاربت وجود ندارد که بتواند بر روی جنس نوزاد تاثیر بگذارد، اما نظریه های مختلفی در طول دهه های مختلف در جاهای مختلف وجود داشته است. این تئوری ها تضمین نمی شود، اما اگر شما مشتاق هستید، به شما آسیبی نمی رسانند در هر صورت احتمال 50٪ وجود دارد! ما معتقدیم بهترین نتیجه یک کودک سالم است، با این حال، ما درک می کنیم که زوج ها در سراسر جهان دلایل شخصی برای دوقلو پسردارشدن دارند.

چگونه می توان برای دوقلو پسردارشدن اقدام کرد؟

سلول های تولید مثل یا سلول های مردانه حاوی یکی از دو کروموزوم مربوط به جنسیت فرزند شما هستند که این برای یک دخترX  خواهد بود و برای پسردار شدن Y. بنابراین، اسپرمی که تخمک را تحریک می کند، جنس نوزاد شما را تعیین می کند. دکتر  Shettles، نویسنده کتاب های پر فروش نحوه انتخاب جنسیت کودک تان، معتقد است که اسپرم ایجاد پسر یا دختر دارای برخی از تفاوت های ذاتی هستند.

با انجام تحقیقاتی، وی اسپرم پسرانه را ضعیف تر، کوچکتر و سریعتر از اسپرم دختر تشخیص داد. او همچنین کشف کرد که اسپرم زنانه دارای فشردگی بیشتر بوده و قادر به زنده ماندن طولانی مدت تر در داخل بدن یک زن دارد.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید، تا اسپرم مردانه شما قدرتمندتر شود؟

حالت مقاربت

دکتر Shettles معتقد است نفوذ عمیق تر برای فرستادن اسپرم مردانه مهم است. اسپرم Y با داشتن اختلاف کمتر در مسیر می تواند از اسپرم X جلو بزند و تخمک را پیدا کند. Shettles  ادعا می کند که برای بهبود شانس خود برای داشتن یک پسر، شما باید رابطه جنسی را در موقعیت هایی قرار دهید که نفوذ عمیق را ایجاد می کنند.

ممکن است خیلی عاشقانه به نظر نرسد، اما نزدیک بودن به رحم، شانس بیشتری را برای رسیدن اسپرم به تخمک ایجاد می کند. در اینجا چند موقعیت وجود دارد که می تواند به این امر کمک کند:

حالت سگی برای دوقلو پسردارشدن

موقعیتی که بیشتر متداول است، حالت سگی است.

این موقعیت به نفوذ عمیق تر کمک می کند و موقعیت بهینه ای برای دوقلو پسردارشدن

ایجاد می کند. شما باید بر روی دست و پای خود بنشینید و زانو بزنید و همسر شما از پشت به شما نزدیک شود.

ایستادن

موقعیت دیگری که نفوذ عمیق را ممکن می کند، حالت ایستاده است.

بعضی معتقدند اسپرم های Y در این موقعیت جلو می افتند، زیرا آنها به کمک گرانش سریع تر حرکت می کنند.

برای این موقعیت، شوهرتان می تواند شما را بلند کند یا می توانید به دیوار تکیه کنید.

پوزیشن میان دو پا و تاثیر آن برای دوقلو پسردارشدن

از شوهر خود بخواهید بر روی تخت، مبل یا هرجای دیگری دراز بکشد یا بنشیند و در میان پای او قرار بگیرید.

اگر شوهر شما دارای آلت تناسلی بزرگ باشد یا در هنگام برخورد احساس سوزش کردید در موقعیت بالا قرار بگیرید، زیرا این امر به شما امکان کنترل نفوذ عمیق را می دهد.

2. اسپرم Y و چرخه زمانی

از آنجایی که اسپرم Y سریعتر است زودتر خارج می شود. اگر چند روز قبل از تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید، اسپرم Y کمتری وجود دارد و بیشتر اسپرم زنانه به تخمک می رسد.

3. تاثیر اسپرم و لباس زیر همسرتان برای دوقلو پسردارشدن

ممکن است شنیده باشید که لباس زیر یک مرد می تواند بر تولید اسپرم تاثیر بگذارد.

گفته شده است که اگر همسرتان شورت های بوکسوری بپوشد برای اسپرم های Y بهتر است، زیرا اسکوولوم نمی تواند گرم شود و تولید اسپرم را محدود کند.

همچنین لباس های تنگ تر به تنهایی برای زنده ماندن اسپرم های X مناسب هستند اما ممکن است شما متوجه شوید که تولید اسپرم را کاهش می دهد و درجه حرارت بسیار زیاد می شود.

4. ارگاسم زن برای دوقلو پسردارشدن

استدلالی هم وجود دارد که ارگاسم زن نقش مهمی در پسر باردار شدن دارد.

برخی معتقدند که در طول ارگاسم زنان ، ترشح قلیایی به واژن آزاد می شود که باعث می شود اسپرم پسر بیشتر احتمال زنده ماندن را داشته باشد.

برای ارتقاء شانس برای دوقلو پسردارشدن ، شما باید در طول رابطه جنسی قبل از شوهرتان ارگاسم داشته باشید.

در حالی که ممکن است از نظر علم اثبات نشده باشد، اما شما می توانید به همسرتان توضیح دهید.

مکمل های باروری برای دوقلو پسردارشدن

قرص ‌ها و مکمل ‌ها ممکن است تا حدی شانس باردار شدن دوقلوها را بهبود بخشند.

 مکمل ‌های اسید فولیک مصرف کنید:

یک مطالعه استرالیایی نشان داد که شانس یک زن برای دوقلو باردار شدن با مصرف اسید فولیک در قبل از بارداری افزایش می ‌یابد. با این حال، برخی مطالعات نیز وجود دارند که نتایج متناقضی را نشان داده ‌اند. با این وجود، استفاده از مکمل‌های اسید فولیک، همراه با مکمل‌های مولتی ویتامین، به جلوگیری از تغییر شکل و دیگر ناهنجاری‌ های لوله عصبی کمک می‌ کنند و بدین ترتیب نوزادان سالم را تولید می‌ کنند. مطالعه جدیدی گزارش می ‌دهد که زنانی که تحت درمان با لقاح مصنوعی قرار دارند، باید میزان مصرف اسید فولیک را افزایش دهند.

مصرف گانادوتروپین برای دوقلو پسردارشدن :

این داروها احتمال داشتن دوقلو را افزایش می ‌دهند چون سلامت کلی تخمک و بلوغ آن ‌ها را افزایش می‌ دهند. گانادوتروپین ها، انتشار بیش از یک تخمک در یک زمان را تحریک می ‌کنند.

پروژسترون:

پروژسترون دیواره رحم را تقویت می‌ کند و به همین دلیل شانس بارداری دوقلوها را بهبود می ‌بخشد. زمانی که بیش از یک تخمک بارور می ‌شود، شانس بیشتری برای چسبیدن به دیواره رحم و ایجاد یک دوره بارداری سالم وجود خواهد داشت.

در اغلب موارد، این قرص‌ های باروری به تنهایی می‌ توانند دو قلوهایی را تولید کنند اما نمی توانند دوقلو های همسانی را تولید کنند زیرا قرص ها تنها می ‌توانند شانس چند تخمک را برای آزاد شدن در یک زمان افزایش دهند.

داروهای باروری برای برای دوقلو باردار شدن

بعد از معاینه پزشکی کامل و تجویز پزشک خود، می ‌توانید از داروهای باروری استفاده کنید تا دو نوزاد را باردار شوید.

1- کلومید (Clomiphene citrate)

این رایج ‌ترین قرص باروری با ۷ تا ۸ درصد شانس تولید دوقلو است. با این حال، زنانی که شانس بالاتری دارند نیز می ‌توانند شانس خود را با مصرف کلومید افزایش دهند.

این قرص ممکن است قبل از تلاش برای درمان باروری در آزمایشگاه برای بهبود تخمک مصرف شود.

این قرص همچنین به مردان کمک می‌کند تا عدم تعادل هورمونی را که ممکن است بر کیفیت و کمیت اسپرم و همچنین حرکت آن‌ها تاثیر بگذارد، درمان کنند.

2- پارلودل:

این دارو باید هر ماه و در دوزهای کم مصرف شود. این دارو میزان هورمون پرولاکتین را پایین می‌ آورد و تولید هورمون تحریک فولیکول را افزایش می ‌دهد. در نتیجه این دارو به آزاد کردن بیش از یک تخمک کمک می‌کند و احتمال بارداری دوگانه را بهبود می ‌بخشد.

3- پرگونال برای دوقلو پسردارشدن :

این یکی از داروهای محبوب است که برای داشتن دوقلو بعد از درمان به کار می ‌رود. این دارو هیپوتالاموس (بخشی از مغز که عملکرد اساسی بدن را متعادل می‌کند) را تحریک می کند تا هورمون لوتئینی کننده را ارائه دهد که تخمک‌گذاری را تحریک می‌ کند. همچنین احتمال بارداری چندگانه را افزایش می دهد.

4- هوموژن:

هوموژن جزء منوتروفین فعال دارد که به تحریک تخمک‌گذاری کمک می ‌کند. این دارو هم چنین بلوغ فولیکولی و ترشح هورمون استروئیدی گونادال را تحریک می‌کند. این دارو به همراه درمان‌ های تولید مثل نیز به کار می ‌رود.

گیاهان مفید برای دوقلو پسردارشدن

گیاهان ویژه‌ای وجود دارند که به بهبود باروری و به ویژه برای باروری دوقلوها یا چندقلوها موثر هستند.

روغن پامچال شب:

روغن پامچال به خاطر تاثیری که بر سرعت بخشیدن به باروری دارد مشهور است. این روغن به بهبود تولید مخاط سالم رحمی که در دستگاه تناسلی جریان دارد کمک می‌ کند. مخاط سالم به اسپرم اجازه می‌ دهد تا مدت بیشتری در تخمدان دوام بیاورد. توصیه می ‌شود که این روغن در زمان اوج قاعدگی، مصرف شود و تا زمان تخمک‌ گذاری ادامه یابد.

شیرین بیان:

این گیاه، چرخه قاعدگی را منظم می‌ کند و یافتن زمان تخمک گذاری را برای شما آسان تر می کند. شیرین بیان به کنترل سطح هورمون تستوسترون و استروژن کمک می‌ کند و در نتیجه کل فرآیند لقاح را بهبود می بخشد.

روغن تخم کتان:

روغن تخم کتان توانایی بالایی در افزایش باروری زنان دارد و شانس بارداری را به طور طبیعی افزایش می ‌دهد. این روغن تولید هورمون را منظم می‌ کند و چرخه قاعدگی منظم را حفظ می‌ کند. این کار باعث ایجاد تعادل مناسب بین پروژسترون و هورمون ‌های استروژن می ‌شود.

کاساوا شیرین:

این گیاه به خاطر تاثیرش بر باروری مشهور است. فیتواستروژن موجود در کاساوا به تنظیم هورمون ‌های زنانه کمک می‌ کند.

توت مار سیاه:

این گیاه سنتی می ‌تواند به طور موثر علایم مرتبط با سندرم پیش از قاعدگی  (PMS)و یائسگی را کاهش دهد. این گیاه ماهیچه‌ های رحمی را تقویت می‌ کند و برای زنان دارای کف لگن ضعیف مفید است. اگر چه این کار به طور مستقیم شانس داشتن دوقلو را افزایش نمی ‌دهد اما نرخ باروری را بهبود می ‌بخشد، که ممکن است احتمال داشتن دو نوزاد را افزایش دهد.

پنج انگشت:

پنج انگشت به درمان زنانی که از سندرم تخمدان پلی کیستیک  (PCOS)رنج می ‌برند، کمک می ‌کند. این گیاه به منظم کردن سطح هورمون ها کمک می ‌کند، سطح اندروژن ها که در تولید این سندروم موثر است را کاهش می ‌دهد و به بهبود سلامت چرخه قاعدگی کمک می ‌کند. این گیاه به جلوگیری یا کاهش پلی کیستیک تخمدانی در زنان کمک می ‌کند. این کار به بهبود شانس داشتن دو نوزاد کمک می کند چون شانس تخمک گذاری دوگانه را افزایش می دهد.

ریشه ماکا:

ریشه ماکا به عنوان یک اداپتوژن عمل می‌ کند و عملکرد باروری سالم را در بدن زن بهبود می بخشد. ریشه ماکا باروری را در مردان و زنان بهبود می ‌بخشد و در نتیجه به طور غیر مستقیم احتمال تولید دوقلو را بیشتر می کند.

درمان های باروری برای داشتن دو قلو

درمان‌ های باروری فرصت ‌های بهتری را برای دوقلو پسردارشدن فراهم می‌ کنند. پزشک شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می ‌کند. با این حال، متخصصان داشتن چندین نوزاد را از طریق درمان‌ های باروری توصیه نمی کنند.

لقاح مصنوعی در آزمایشگاه:

زنانی که لقاح مصنوعی انجام می ‌دهند ۲۰ تا ۴۰ درصد شانس بیشتری برای چند قلو زایی دارند. اما این به طور عمده به تعداد جنین ایجاد شده در رحم بستگی دارد. همچنین شواهدی وجود دارد که زنان تحت درمان هایی مانند لقاح مصنوعی دارای شانس بیشتری برای داشتن دوقلوهای همسان هستند.

تلقیح مصنوعی:

در این روش، اسپرم ها با استفاده از سرنگ به رحم تزریق می‌ شوند. با این حال، این روش به تنهایی احتمال داشتن چندقلو را افزایش نخواهد داد. زنانی که تحت این روش درمانی قرار می‌ گیرند، مصرف داروهای باروری را نیز افزایش می ‌دهند تا این احتمال را افزایش دهند. اگر می خواهید در مورد این گزینه بیشتر بدانید مقاله تلقیح داخل رحمی (IUI) چیست را مطالعه کنید.

همانطور که در بالا اشاره شد، همه این ها تنها تلاش هایی برای افزایش شانس باروری دوقلوها هستند. هیچ راه مطمئنی برای دوقلو پسردارشدن وجود ندارد. شانس خود را با یک یا چند مورد از این روش ها امتحان کنید. اگر تلاش شما برای دوقلو پسردارشدن موفقیت آمیز بود، داستان خود را با ما به اشتراک بگذارید. به ما بگویید که آیا تلاش‌ های آگاهانه ای برای داشتن دوقلوها انجام داده‌اید.
ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر