موضوعات وبسایت : سلامت

چگونه جنب شویم

چگونه جنب شویم

نویسنده : نادر | زمان انتشار : 14 بهمن 1400 ساعت 07:35

آیا جنب شدن در خواب طبیعی ست و یا بیماری محسوب می‌شود؟ جنب شدن به معنی انزالی است که در حین خواب اتفاق می‌افتد. این اتفاق در اکثر نوجوانان و جوانان پسر رخ می‌دهد و یک پدیده طبیعی است. برخی از مردان جنب شدن را تنها چند بار در طول زندگی خود تجربه می‌کنند و برخی دیگر هفته ای دو یا سه بار. جنب شدن به دلیل جمع شدن بیش از حد مایع منی در مجاری مخصوص آن است و تحت تاثیر عواملی همچون تغدیه، محیط و غیره اتفاق می‎‌افتد. می‌توان خروج مایع منی در هنگام خواب را با راهکارهای موثری همچون تغذیه مناسب کاهش داد. در ادامه مقاله به بررسی کامل علل، حالت طبیعی و راه‌های کاهش ارگاسم جوانان و نوجوانان می‌پردازیم.

phone.gif

منظور از جنب شدن در خواب چیست؟

جنب شدن به معنی خارج شدن مایع منی در هنگام خواب است. سلول های جنسی در مردها دائما در حال ساخته شدن هستند. این سلول ها توسط سلول های خاص دیگری در بیضه ها ساخته می‌شوند. پس از این که اسپرم ها تولید شدند، در لوله های مخصوص بیضه ذخیره می‌شوند. اما ظرفیت این لوله ها محدود است و پس از پر شدن، خود به خود تخلیه می‌شوند تا اسپرم های جدید را ذخیره کنند. در افراد متاهل، مایع منی از طریق رابطه جنسی تخلیه می‌شود اما افرادی که رابطه جنسی ندارند، مایع منی شان جمع می‌شود و از طریق جنب شدن در خواب تخلیه می‌شود.

دلایل جنب شدن در خواب

همان طور که گفته شد جنب شدن یک اتفاق طبیعی است و به دلیل فیزیولوژیکی اتفاق می‌افتد اما برخی از دلایل باعث افزایش میزان آن می‌شوند. این دلایل عبارتند از:

نداشتن رابطه جنسی

به طور معمول، مایع منی از طریق رابطه جنسی تخلیه می‌شود به همین دلیل مایع منی در افرادی که از رابطه جنسی محروم هستند، از طریق جنب شدن تخلیه می‌شود. افراد متاهل به ندرت دچار خروج مایع منی در هنگام خواب می‌شوند. در صورتی که متأهل هستید اما از روابط زناشویی خود لذت کافی را نمی‌برید و یا انزال نمی‌شوید، این مسئله ممکن است برایتان اتفاق بیفتد. در این شرایط بهتر است با مشاوره جنسی جهت بهبود کیفیت روابط جنسی خود صحبت کنید.

تغذیه

مصرف غذا های چرب و شیرین قبل از خواب، باعث افزایش احتمال جنب در خواب می‌شوند. مواد لبنی، گوشت، شیرینی و ادویه در افزایش شهوت و انزال در خواب تاثیر گذار هستند. برای این منظور بهتر است که مصرف این گونه غذاها را اندکی کم کنید تا شهوت و میل جنسی تان به تعادل برسد.

افکار و صحنه های جنسی

بسیاری از مردان مجرد، به دلیل نیازهای جنسی ارضا نشده افکار و تصورات جنسی خاص خود را دارند. برخی از مردان قبل از خواب به تخیلات جنسی می‌پردازند. این افکار باعث تحریک شدن مردان می‌شود و به همین دلیل در حین خواب دچار جنب می‌شوند. همچنین برخی از افراد به دیدن فیلم های پورن عادت دارند و یا در طول روز با دوستان خود در مورد مسائل جنسی صحبت می‌کنند. همه ی این موارد بر جنب شدن در خواب تاثیر می‌گذارند.

آیا جنب شدن یک مشکل یا بیماری است؟

این مسئله به هیچ وجه بیماری یا مشکل نیست. این اتفاق نشان دهنده فعالیت طبیعی بدن و بلوغ جنسی مردان است.  جنب شدن در خواب باعث می‌شود که مردان مجردی که امکان رابطه جنسی ندارند، از فشار میل جنسی شان کاسته شود. برخی از خانواده ها فکر می‌کنند که انزال در خواب یک اشتباه و یا گناه است و جوان خود را سرزنش می‌کنند. البته لازم به ذکر است که برخی از افراد این نوع از انزال را به صورت واضح تجربه نمی‌کنند و این نشانه‌ی مشکل نیست. توجه داشته باشید که بدن هر فرد با دیگری فرق می‎‌کند.

تعداد دفعات جنب شدن در خواب

در صورتی که هر چند روز یک بار دچار خروج منی می‌شوید، نگران نباشید چرا که این میزان طبیعی است. اگر خروج مایع منی هر روز اتفاق بیفتد غیر طبیعی است و باید چاره ای به حال آن اندیشید. البته توجه داشته باشید که ممکن است این میزان جنب شدن هم طبیعی باشد چرا که تعداد دفعات خروج مایع منی، به عوامل مختلفی همچون ژنتیک، محیط، وضعیت جسمانی، میزان فعالیت، تغذیه و غیره بستگی دارد. بهتر است که برای اطمینان از طبیعی بودن آن، با متخصص مشورت کنید.

راه های کاهش جنب شدن

همان طور که گفته شد، انزال یک اتفاق طبیعی است، اما اگر این موضوع شما را اذیت می‌کند و یا احساس می‌کنید که تعداد دفعات آن بسیار بالا است، با انجام برخی راهکارها می‌توانید تعداد دفعات آن را کاهش دهید. این راهکارها به شرح زیر می‌باشند:

_از مشاهده کردن صحنه های جنسی و تحریک آمیز خودداری کنید. ممکن است احساس کنید که این صحنه ها باعث تحریک شما نمی‌شوند، اما به هرحال به صورت ناخودآگاه بر شما تاثیر گذاشته و باعث جنب شدن می‌شوند. برای اطلاع از تأثیرات پورنوگرافی کلیک کنید.

_غذا های محرکی همچون فلفل، تخم مرغ، سیر، بادمجان، گوشت قرمز، پیاز وغیره را کمتر مصرف کنید.

_سعی کنید از خوابیدن در مکان های گرم خودداری کرده و بیشتر در جاهای خنک بخوابید.

_قبل از خواب، به مدت دو ساعت از مصرف غذا و مخصوصا مایعات خودداری کنید.

_بهتر است که نصفه شب ازخواب بیدار شده و به دستشویی بروید.

_از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنید.

_از تحریک خود به هر وسیله ای خودداری کنید.

_سعی کنید دمر نخوابید.

برای دریافت مشاوره در زمینه جنب شدن در خواب می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


منبع: honarehzendegi.comارسال نظر

نام


ایمیل


نظر